poniedziałek, 2 stycznia 2017

Zaplatana poduszka - tutorial

Poduszka, która dzisiaj gra główną rolę powstała jeszcze w zeszłym roku, jednak zabrakło mi czasu na napisanie wcześniej tego posta ale wychodzę z założenia, że lepiej później niż wcale. Uszyłam ją specjalnie dla mojego kochanego męża, który wydaje się być dość zadowolony i co wieczór kładzie na podusi głowę. A jak powstała dowiecie się czytając do końca tego posta, oczywiście istotnym elementem wpisu są zdjęcia, na których zobaczycie poszczególne etapy pracy. Nie jest to jakiś skomplikowany projekt więc każdej kto posiada maszynę do szycia i odrobinę szyje powinien sobie poradzić. Zrobienie zaplatanej poduszki jest nie co czasochłonne ale czasem warto się poświęcić.
Materiał oczywiście dowolny, to od was zależy z czego ma być poduszka i jakiego koloru. 
Na początku wycinam paski materiału o szerokości 9 cm, ilość pasków zależna od wymiarów jakie ma mieć poducha. U mnie wyszło ich 17. Każdej z nich zaginam na pół, zszywam brzegi i przewracam na właściwą stronę.
Cześć pasków układam jeden obok drugiego i przeszywam na maszynie.

Pozostałe paski przeplatam pomiędzy tymi wcześniej przeszytymi,
Szpilkami zabezpieczam żeby się nie przesuwało i przeszywam na maszynie.
Tył poduszki będzie z jednego kawałka materiału. Plecioną część poduszki zszywam razem z drugą częścią zostawiajac miejsce na wkład. 
Następnie wypełniam poduszkę i zszywam ręcznie ściegiem krytym. 
I gotowe. :)

1 komentarz: